זיכויים והפסקות הליכים

1.   ת.פ 2761/03 ות"פ 3107/03 – נגד הנאשם הוגשו שני כתבי אישום. כתב אישום אחד ייחס לנאשם תקיפה הגורמת חבלה של ממש  כלפי גנן אשר עבד בסמוך לביתו של הנאשם ואיומים כלפיו תוך שימוש במסור חשמלי. כתב האישום השני ייחס לנאשם תקיפת הגורמת חבלה של ממש כלפי עובד ציבור  לאחר שתקף פקח ושבר את ידו. בנוסף לכך כנגד הנאשם היו עומדים שני מאסרים מותנים. חשיבה ואסטרטגיה משפטית נכונה בה נקט עו"ד עמיחי ימין הביאה לכך שהיועץ המשפטי לממשלה הורה על ביטול ההליכים המשפטיים  כנגד הנאשם.

  1. ת.פ 1273/08 – כנגד הנאשם הוגש כתב אישום וכן בקשה למעצר עד הם ההליכים המשפטיים כנגדו במסגרת מ.ת 1051/08 אשר ייחס לו פציעה בנסיבות מחמירות לאחר שהנאשם דקר את המתלונן בבטנו באמצעות סכין שאורכה כ-30 ס"מ והביא לאשפוזו של המתלונן למשך מספר חודשים כאשר מרבית התקופה אושפז המתלונן במחלקה לטיפול נמרץ. במסגרת תיק המעצר טיפולו מסור והאישי של עו"ד עמיחי ימין הביא לשחרורו של הלקוח בתנאי ערבות צד ג בלבד וללא כל תנאי מגביל במסגרת התיק העיקרי עו"ד עמיחי ימין פעל ללא לאות ותוך פנייה לכל הגורמים המוסמכים בדבר הביא לכך שהיועץ המשפטי לממשלה הורה על ביטול ההליכים המשפטיים כנגד הלקוח.
 
  1. ת.פ 2173/08 – כתב האישום אשר הוגש כנגד הנאשם ייחס לו עבירה של תקיפה בת זוג הגורמת חבלה של ממש הנסיבות מחמירות בכך שיוחס לנאשם שתקף את בת זוגו וחבט בפניה באמצעות מוט ברזל, ניהול הוכחות וחקירה אינטנסיבית של המתלוננת על ידי עו"ד עמיחי ימין הותיר את המאשימה ללא ברירה וחייב אותה לחזור מכתב האישום דבר שהביא לזיכוי הנאשם.
 

        4. ת.פ 49282-03-10 – כנגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו ביצוע עבירה של תקיפת עובד ציבור לאחר שרופא בית חולים 

           אשר טיפל בנאשם התלונן כנגדו שבמהלך הטיפול תקף אותו הנאשם וחבט בו באמצעות אגרופו. ניהול הוכחות וחקירה נוקבת 

           של העדים אשר בוצעה על ידי עו"ד עמיחי ימין הביאה לזיכוי הנאשם מהעבירות אשר יוחסו לו בכתב האישום.

  1. ת.פ 2276/08 – כנגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו ביצוע עבירות של תקיפה הגורמת חבלה של ממש וכן ביצוע עבירות איומים. ניהול הוכחות וחקירה מקיפה ללא השמטת שום פרט הביאה את המאשימה לחזרה מכתב האישום ולזיכוי מוחלט של הנאשם.
 
  1. ת.פ 2588/06 – כנגד שני הנאשמים הוגש כתב אישום אשר ייחס להם ביצוע עבירות של תקיפה חבלנית בנסיבות מחמירות ואיומים בצוותא לאחר שהמתלונן ואימו הגישו כנגדם תלונה לפיה התייצבו הנאשמים בבית המתלונן בשעות בוקר מוקדמות לקחו אותו עימם ברכבם הכו אותו במהלך כל הנסיעה עד שהגיעו לבית נטוש בלב פרדס קשרו שם את המתלונן המשיכו להכות אותו באמצעות אלת בייסבול והותירו אותו קשור. עו"ד עמיחי ימין אשר ניהל את צוות ההגנה וחקר את המתלונן ואימו חקירה אשר הביאה את בית המשפט למסקנה כי המתלוננים אינם דוברי אמת והורה על זיכוי הנאשמים.
 
  1. ת"פ 60030-09-14 – כנגד שלושה אחים הוגש כתב אישום המייחס להם ביצוע עבירה של תקיפה וחמלה ממשית על ידי שניים או יותר, לפי עובדות כתב האישות נכנסו שלושת הנאשמים לבית של שכן שלהם לאחר שהחל וויכוח בין האחים לאימו של המתלונן, יוחס לנאשמים כי תקפו את המתלונן בחצר ביתו וגרמו לחבלות בפניו וביתר חלקי גופו. עו"ד עמיחי ימין אשר ייצג את שלושת הנאשמים בתיק חקר את המתלונן ויתר בני משפחתו אשר היו עדים לאירוע והביא לתוצאה נדירה ביותר בעולם המשפט לפיה שלושה נאשמים שנאשמים בתקיפה וחבלה ממשית של מתלונן אחד כאשר האירוע מתרחש בחצר ביתו של המתלונן מזוכים כולם בטענה של הגנה עצמית מכח סעיף 34.י לחוק העונשין.
 
  1. ת.פ 6652/06 – בבימ"ש השלום הת"א, כנגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו החזקה של 300 גרם סם מסוכן מסוג קוקאין, עובדות כתב האישום מתארות כי כתוצאה ממידע מוקדם אשר הגיע למשטרה הקימה המשטרה תצפית לעבר "זולה" (מקום בו העבריינים מסתירים חפצים אסורים) שוטר אחד שהה על גג בניין המשקיף על הזולה ומתאר כי הבחין במונית המגיעה לאזור ממנה ירד הנאשם אשר החל ללכת לכיוון הזולה ולאחר שהגיע אליה לקח משם דבר מה ויצא חזרה לכיוון הכביש הגיע לתחנת אוטובוס והניח את הדבר מה על חומה בסמוך לתחנת האוטובוס. שוטר שני אשר היה בתצפית מחופרת במרחק של כשני מטרים מהזולה מתאר כי הנאשם הגיע לזולה חפר באדמה באמצעות ידיו הוציא דבר מה וחזר לכיוון הכביש. השוטר הראשון הזמין שוטר שלישי אשר היה רכוב על אופנוע עצר את הנאשם ותוך כדי קבלת הנחיות מהשוטר הראשון הלך לכיוון אותו דבר מה אשר הנאשם הניח על החומה ואז התברר כי המדובר בבלון אשר הכיל בתוכו 300 גרם סם מסוכן מסוג קוקאין. עו"ד עמיחי ימין ניהל הוכחות בתיק חקר את כל שלושת השוטרים חקירה צולבת והביא את בית המשפט לקבוע כי אינו מאמין לשוטרים והורה על זיכויו של הנאשם.
 
  1. ת.פ 25760-08-17 – כנגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו ביצוע עבירה של תקיפה חבלנית בנסיבות מחמירות לאחר שתקף את שכנו, הפיל אותו על הרצפה בעט וחבט בראשו ובכל חלקי גופו, שחרר לעברו את כלב המשפחה ואף השליך לעברו בלוק בנייה, תוך שיש סרטון מצלמת אבטחה המתעד את האירוע מתחילתו ועד סופו. עו"ד עמיחי ימין חקר את השוטרים אשר הגיעו לזירת האירוע, את גובי העדויות בתיק וכן את המתלונן במשך זמן רב והצליח להראות כי חרף הסרטון וחרף החבלות הקשות שנגרמו למתלונן הנאשם נאלץ לעשות את שעשה כהגנה עצמית ובסופו של יום בית המשפט הורה על זיכויו של הנאשם מכוח סעיף 34.י לחוק העונשין.
 
  1. ת.פ 4378/08 – כנגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו ביצוע של עבירת תקיפה הגורמת חבלה של ממש, ניסיון גניבת נשק, סחיטה באיומים ושיבוש מהלכי משפט. לפי עובדות כתב האישום הנאשם תקף מאבטח ניסה לגנוב את נשקו האישי ולאחר מספר ימים יצר עימו קשר ואיים עליו שלא להגיש תלונה במשטרה. עו"ד עמיחי ימין חקר שקד על חומרי החקירה, חקר את המתלונן ארוכות והוכיח לבית המשפט כי המתלונן משקר והמציא את כל הסיפור, המאשימה נאלצה לחזור בה מכתב האישום והנאשם זוכה.

הצלחות בתחום הפלילי

1.     ת.פ 2170/09 – כנגד הנאשם הוגש כתב אישום ובקשה למעצר עד תם ההליכים בגין ביצוע עבירות של: גרימת חבלה חמורה, תקיפה הגורמת חבלה של ממש, נהיגה בקלות ראש, נהיגה בשכרות, הפקרה אחרי פגיעה, הנאשם תקף באמצעות אלת בייסבול מספר אנשים לאחר מכן נכנס לרכבו דרס את אותם אנשים ונמלט מהמקום כל זאת תחת השפעת אלכוהול. במסגרת תיק המעצר מ"ת 3896/09 הנאשם שוחרר לביתו וההליך הסתיים בעבודות שירות.

2.  ת.פ 38606-03-11 – כנגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו עבירות של קבלת דבר במרמה, זיוף בכוונה לקבלת דבר, שימוש במסמך מזויף, החזקת נכס חשוד כגנוב. הנאשם קיבל לידיו שיקים בידיעה כי השיקים גנובים ועשה בהם שימוש ובכך גרף לכיסו עשרות אלפי ₪. ניהול נכון של התיק תוך כדי הפנייתו של הנאשם להליך שיקומי הביא לידי כך שהתיק הסתיים במאסר על תנאי וקנס מינימלי.

3.  ת.פ 1573/08 – כנגד הנאשם הוגש כתב אישום תקיפת שוטר והפרעה לשוטר. במהלך חקירה אינטנסיבית שערך עו"ד עמיחי ימין לשוטר שלטענתו הותקף על ידי הנאשם הודה השוטר כי למעשה הנאשם לא תקף אותו אלה רק הפריע לו וסיפור התקיפה כלל לא התרחש. הנאשם זוכה מעבירת תקיפת שוטר.

4.   ת.פ 419/09 – בימ"ש מחוזי ירושלים כנגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו עבירה של סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה במזיד (עבירה שלצידה עונש של 20 שנות מאסר) לאחר שהנאשם, נהג מונית במקצועו, נסע בפראות ברכבו תוך כדי שהמתלונן נתלה על מכסה המנוע של רכבו. ניהול נכון של התיק הביא לסיומו של התיק בעבודות שירות בלבד.

5.   ת.פ 31991-10-09 – כנגד הנאשם הוגש כתב אישום בעבירה של סחר בסמים מסוכנים לאחר שהנאשם העביר סמים מסוכנים לסוכן סמוי של המשטרה. לאחר עבודה אינטנסיבית וחכמה של עו"ד עמיחי ימין, התיק הסתיים באי הרשעתו של הנאשם.

6.     ת"פ 40019/08 – בימ"ש מחוזי תל אביב, כנגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו ביצוע עבירות של סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה במזיד, שימוש ברכב ללא רשות, גניבת רכב, נהיגה ללא רישיון נהיגה, נהיגה ללא ביטוח, הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו, הפרת הוראה חוקית היות והנאשם רכב על אופנוע גנוב וכאשר שוטר ביקש ממנו לעצור בצד, ניסה הנאשם להימלט תוך שהוא חוצה צמתים באור אדום, נוסע על המדרכה ועל אי תנועה ומבצע עבירות תנועה רבות כל זאת כאשר הנאשם אמור היה להיות מצוי במעצר בית במסגרת תיק אחר. ניהול נכון וטקטיקה משפטית יעילה בה נקט עו"ד עמיחי ימין הביאה לכך שהנאשם נשפט על כל עבירות תעבורה שביצע בבית המשפט לתעבורה שם הוא נידון לשלילת רישיון הנהיגה, ולמעשה בבית המשפט המחוזי עו"ד עמיחי ימין טענה של סיכון כפול קרי, הנאשם כבר נשפט על ביצוע העבירות הנ"ל ולפיכך לא ניתן לשפוט אותו בשנית בגין אותם מעשים. כתוצאה מכך נמחקו מכתב האישום כל עבירות התעבורה שיוחסו לנאשם והכי חשוב נמחקה העבירה של סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה במזיד (עבירה שלצידה עונש של 20 שנות מאסר) הנאשם נשפט אך ורק על שימוש ברכב ללא רשות והפרת הוראה חוקית ונגזר דינו לשישה חודשי מאסר.

7.   ת.פ 32688-06-12 – כנגד הנאשם הוגש כתב איום המייחס לו ביצוע עבירות של תקיפת בת זוג ואיומים במשך תקופה ובמספר פעמים. ניהול המשפט תוך כדי אסטרטגיה משפטית שניהל עו"ד עמיחי ימין הביא לסיומו של התיק בצו מבחן וביצוע שעות לתועלת הציבור (של"צ).

8.     תיק מעצר ימים 679/04 – בימ"ש לנוער נעצרו שני קטינים בחשד לביצוע עבירות שוד מזויין, קשירת קשר לביצוע פשע, מסירת ידיעה כוזבת על עבירה מסוג פשע וכן שיבוש מהלכי משפט. עו"ד עמיחי ימין ליווה את החשודים וייעץ להם במהלך שלבי החקירה דבר שהביא לשחרורם של החשודים ולסגירת התיק כנגדם.

9.  ת.פ 10610/03 – הכנגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו ביצוע עבירה של תקיפה הגורמת חבלה של ממש כלפי מאבטח באצטדיון כדור-רגל. ניהול התיק תוך כדי אסטרטגיה משפטית חכמה בה נקט עו"ד עמיחי ימין הביאו לסיומו של ההליך באי הרשעתו של הנאשם.

10.  ת.פ 34841-11-11 – כנגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו ביצוע עבירות של תקיפה הגורמת חבלה של ממש לאחר שהנאשם תקף אדם אחר באמצעות קלשון וגרם לו לחבלה וכן ביצוע תקיפה סתם כלפי בנו של המתלונן. טיפול מסור ואחראי בתיק שנעשה על ידי עו"ד עמיחי ימין הביא לכך שעל הנאשם נגזר מאסר על תנאי בלבד.

11.  ת.פ 4158/09 – במחוזי תל אביב כנגד הנאשם הוגשה בקשה למעצר עד תום ההליכים המשפטיים  וכתב אישום המייחס לו עבירות של ניסיון שוד בנסיבות מחמירות (בצוותא ובגרימת פציעה), פציעה בנסיבות מחמירות (נשק ובצוותא), קשירת קשר לביצוע פשע (שוד). מלחמה עיקשת של עו"ד עמיחי ימין הביאה לשחרורו של הנאשם למעצר בית חלקי וניהול התיק בצורה חכמה מצידו של עו"ד עמיחי ימין הביאה לסיום התיק בעבודות שירות.

12.  ת.פ 4095/09 – בבימ"ש מחוזי ת"א, כנגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו ביצוע ש מעשי שוד מזויין והחזקת נשק שלא כדין. טיפולו המסור תוך התמסרותו המוחלטת של עו"ד עמיחי ימין לטובת הלקוח הביאו לסיומו של התיק ב-18 חודשי מאסר בלבד.

14. ת.פ 47662-10-19 – כנגד הנאשם הוגשה בקשה למעצר עד תום ההליכים המשפטיים במסגרת מ.ת 47632-10-19 וכתב אישום המייחס לנאשם ביצוע עבירה של חבלה במזיד ברכב, תקיפה בנסיבות מחמירות ושיבוש מהלכי משפט לאחר שהנאשם דרס במכוון אדם אחר עימו היה מסוכסך, יצא מרכבו התיז גז מדמיע לעבר פניו של המתלונן, חבט בו, וגרם נזק לאופנוע של המתלונן ונמלט מהמקום ולאחר מכן החביא את הרכב שבאמצעותו ביצע את המיוחס לו. אסטרטגיה משפטית נכונה בה נקט עו"ד עמיחי ימין הביאה לכך שהנאשם נדון ל-7 חודשי מאסר בלבד.  

עו"ד עמי ימין